Czarnków 24 – Serwis nieinformacyjny

Czarnków Serwis Nieinformacyjny: nietypowe, ciekawostki lokalne, anegdoty i historie z życia miasta, unikalna perspektywa.

Czarnków

Kino Czarnków

Kulturalny punkt Czarnkowa

Kino jakie znajduje się w Czarnkowie to miejsce o nazwie ,,Światowid”. Jest ono dziś nowoczesnych punktem kulturalnym, nowo odremontowanym, gdzie głownie emituje się filmy w 2d i 3d, w jakości 2K i możliwością rozbudowy do 4K oraz w systemie HFR-48fps. Jednak oferta kulturalna jest znacznie szersza. Kino Czarnków to także miejsce z możliwością organizowania koncertów, spektakli, szkoleń i konferencji, a wszystko to za sprawą pełnej i nowoczesnej techniki estradowej i konferencyjnej. Miejsce to wypełniają 242 fotele i 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Sala kinowa jest klimatyzowana, a przed jej wejściem znajduje się bogato uposażony bufet kinowy. Kino może się poszczycić emitowaniem aktualnego repertuaru filmowego dostępnego w danym czasie. Bilety można zakupić zarówno w stacjonarnej kasie jak i przez internet. Miejsce to honoruje zniżkę dla rodzin wielodzietnych oraz emerytów. Kino Czarnków niewątpliwie wpisuje się w miejsce jednego z nowocześniejszych obiektów kulturalnych miasta, jednak należy też wspomnieć, że nie jest ono nowym punktem, ponieważ posiada już swoją historię.

Kino Czarnków miejscem kulturalnych spotkań

Kino Czarnków to także miejsce kulturalnych spotkań. Nie ulega wątpliwości, że może być miejscem wielu towarzyskich spotkań i formą ciekawego spędzenia czasu. Można bowiem umówić się z przyjaciółmi i obejrzeć film w grupie. Jak wyżej wspomniano samo miejsce może być także dostępne dla wystawienia spektakli, stąd też możemy stać się odbiorcą sztuki teatralnej i wzbogacać swoje odczucia związane z kulturą. Życie kulturalne to z pewnością gałąź, która nas uszlachetnia, uczestniczenie w nim powoduje, że stajemy też bardziej uspołecznieni, mamy ciągły kontakt z drugim człowiekiem, chroni nas to od fobią do społeczeństwa. W kinie Światowid Czarnków już od jakiegoś czasu emitowany jest koncert noworoczny André Rieu, który przepełniony jest piękną muzyką barwnym widowiskiem, jaki możemy ujrzeć nie uczestnicząc w nim na żywo. Wprawia to w odbiorców siedzących w kinie w pozytywną energię, możemy pouśmiechać się i pośpiewać zatem innymi słowy zapewnić sobie jedną z ciekawszych rozrywek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *