Czarnków 24 – Serwis nieinformacyjny

Czarnków Serwis Nieinformacyjny: nietypowe, ciekawostki lokalne, anegdoty i historie z życia miasta, unikalna perspektywa.

Czarnków

OSM Czarnków – mlekovita

Kilka słów o OSM Czarnków

OSM Czarnków to Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, która mieści się w malowniczej Dolinie Noteci, bogatej w łąki i tereny zielone. Jest to jeden z najbardziej naturalnych rejonów w Polsce. Najważniejszy składnik mleczarni, a więc mleko jest zawsze najwyższej jakości, bardzo dba się o jego pochodzenie. Mleczarnia od lat współpracuje jedynie ze sprawdzonymi dostawcami, którzy do pasz dla krów nie dodają GMO. Swoją świetność spółdzielnia zyskuje od lat dziewięćdziesiątych, kiedy powstała wówczas nowa aparatownia, nowe magazyny chłodnicze, a także zakupione zostały nowe maszyny do produkcji serków homogenizowanych. To wszystko zaowocowało otrzymaniem wyróżnienia gospodarczego Hit, które mleczarnia otrzymała w 1994 roku. Kolejne lata pokazały, że mleczarnia okazała się znaczną sprzedażą mleka, co z kolei doprowadziło do konieczności rozbudowy firmy i dalszej jej modernizacji. Dzięki wszystkim dokonanym zmianom firma stała się jedną z czołowych polskich mleczarni.

Jakie produkty można zakupić w OSM Czarnków?

Obecnie w sprzedaży możemy odnaleźć 10 różnorakich deserów, w skład których wchodzą desery typu serek smakowy, deser ryżowy, kaszka manna, serniczek. Następną grupę tworzą twarogi, gdzie wyróżnić można: twaróg naturalny, ser smażony, ser waniliowy i śmietankowy, twarogi śmietankowe tłuste i półtłuste oraz lekkie oraz serek wiejski granulowany. Istnieją także śmietany i śmietanki, z wyróżnieniem śmietany kwaśnej oraz śmietany kremowej. Jednym z częściej pozyskiwanych produktów przez konsumentów jest także masło czarnkowskie oraz jogurty smakowe i naturalne. Wyróżniamy także napoje fermentowane jak maślanki i kefir oraz mleko w proszku i płynie butelkowane.

Jakie referencje posiada OSM Czarnków?

OSM Czarnków może poszczycić się wieloma prestiżowymi osiągnięciami, które bez wątpienia świadczą o wysokim profesjonalizmie w podejściu do klienta i wysokiej jakości produktów. Takimi wyróżnieniami są np. otrzymanie Diamentowego Hitu, otrzymanie Certyfikatu Zdrowa Marka Roku, otrzymanie złotego medalu za stworzenie produktu czekoladowego Zuzia w kategorii ,,Małe co nieco”, itp. Produkty pochodzące z mleczarni Czarnków znajdziemy w wielu prestiżowych marketach ale także w firmowym sklepiku znajdującym się przy mleczarni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *