Czarnków 24 – Serwis nieinformacyjny

Czarnków Serwis Nieinformacyjny: nietypowe, ciekawostki lokalne, anegdoty i historie z życia miasta, unikalna perspektywa.

Czarnków

Urząd Skarbowy Czarnków

Jakie zadanie wypełnia Urząd Skarbowy w Czarnkowie?

Urząd Skarbowy Czarnków dba o realizację dochodów z tytułu podatków, opłat i nieopodatkowanych należności budżetowych oraz należności celnych. Przyczynia się do ochrony interesów skarbu państwa i obszaru celnego UE. Okazuje wsparcie podatnikom w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych. Ponadto rozwija e-usługi, wsparte kontaktem bezpośrednim i telefonicznym. Propaguje i przestrzega promując prawo podatkowe, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i oczekiwania podatników. Przyczynia się do wspierania legalnie działających biznesów, a walczy z nieuczciwymi podmiotami. Urząd Skarbowy Czarnków posługuje się nowoczesnymi narzędziami wykrywającymi zagrożenia w działaniu systemu poboru podatków.

Zasady etyki jakich przestrzega Urząd Skarbowy w Czarnkowie

Zasady służby cywilnej jakie realizuje Urząd Skarbowy w Czarnkowie to pierwszorzędna zasada legalizmu i praworządności, a w tym pogłębianie zaufania podatników do organów administracji publicznej. Kolejna zasada dotyczy ochrony praw człowieka i obywatela. Następnie wyróżnia się zasadę jawności i przejrzystości oraz bezinteresowności. Oczywistym jest aby każdy pracownik Urzędy Skarbowego dochowywał tajemnicy ustawowo chronionej, będąc przy tym w pełni profesjonalnym i odpowiedzialnym za działania lub ich zaniechanie. Inną zasadę jaką można wyróżnić jest zasada rozsądnego gospodarowania środkami publicznymi oraz pozostawianie otwartości i konkurencyjności naboru. Każdy zatem pracownik Urzędu powinien wykazywać się praworządnością, uczciwością, profesjonalizmem, godnością, współpracą, odpowiedzialnością oraz bezstronnością.

Jak można załatwić sprawę w urzędzie?

Urząd Skarbowy Czarnków posiada swoją siedzibę przy ulicy Wodnej, gdzie możemy skorzystać z wizyty stacjonarnej. Wchodzą na stronę internetową urzędu, możemy kliknąć w panel ,,umów wizytę w urzędzie skarbowym” i zarezerwować swój termin i godzinę. Możemy także zadzwonić pod numer kontaktowy chcąc umówić swoje spotkanie. Można także napisać maila pod wyznaczony adres. Umówione spotkanie z pewnością poprowadzą wykwalifikowani pracownicy urzędu oraz pomogą w załatwieniu naszej sprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *